Ημέρα τιμής κι εθνικής υπερηφάνειας η 25η Μαρτίου και τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024 παρελάσαμε περήφανα υποκλινόμενοι στο μεγαλείο ψυχής των μεγάλων ηρώων της Ελληνικής Επανάστασης. Ημέρα μνήμης αλλά και υπόσχεσης πως αν χρειαστεί θα υπερασπιστούμε την πατρίδα μας  με το ίδιο σθένος , την ίδια τόλμη και αποφασιστικότητα αυτών των μεγάλων αγωνιστών, τους οποίους τιμήσαμε σήμερα!Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Τζωρτζή Οικονομίδη για την προσφορά της σημαίας με την οποία παρήλασε σήμερα το Σχολείο μας!Επίσης ευχαριστούμε τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας , κ. Κοτσίνη Σωκράτη, για την παρουσίαση των παραδοσιακών χορών στην πλατεία του χωριού μας! Χρόνια Πολλά και θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες του Σχολείου μας, Χρόνια Πολλά σε όλους τους Έλληνες και τις Ελληνίδες, Χρόνια Πολλά Ελλάδα!

Εθνική Επέτειος 25ης Μαρτίου!Χρόνια Πολλά Ελλάδα!