Την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας η κοπή της βασιλόπιτας για την υποδοχή του νέου έτους με την παρουσία της Προέδρου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, κας Ελευθερίας Γιαννή και των μελών κας Σούλας Ρουμελιώτη και Ίρμας Ψυρούκη, του ιερέα της ενορίας μας , πατέρα Λεωνίδα , του Προέδρου του χωριού μας, κ. Ιορδάνη Ιορδάνου και του Γιώργου Δουρουδή και των εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών του Δημοτικού Σχολείου και του Νηπιαγωγείου.Ένα μαγικό χαρτάκι συνόδευε το ατομικό κομμάτι της πεντανόστιμης βασιλόπιτας τους καθενός παιδιού και η αγωνία και η ανυπομονησία στα παιδικά προσωπάκια μέχρι να το ξετυλίξουν, για να δουν αν είναι αυτοί  οι τυχεροί της χρονιάς πολύ μεγάλη! Τρία παιδιά κέρδισαν τα υπέροχα δώρα που είχε αγοράσει ο Σύλλογος Γονέων , ενώ απ’ το εκπαιδευτικό προσωπικό τυχερός της χρονιάς αναδείχθηκε ο δάσκαλος της Γ/Δ Τάξης, κ. Αθανασίου Δημήτρης, που δέχτηκε τις ευχές όλων για καλοτυχία το 2024! Ευχαριστούμε θερμά την Πρόεδρο και τα Μέλη του Συλλόγου Γονέων που φρόντισαν και φέτος με τόσο μεράκι για τη βασιλόπιτα του Σχολείου μας και τα δώρα των παιδιών, τον ιερέα της ενορίας μας που ευλόγησε την πίτα μας και  μας έδωσε τις ειλικρινείς ευχές του για το 2024 , καθώς και τους προαναφερθέντες εκπροσώπους της τοπικής αρχής του χωριού μας που μας τίμησαν με την παρουσία τους και μας διαβεβαίωσαν για τη στήριξη και τη βοήθειά τους σε ό,τι έχει σχέση με το Σχολείο μας.Καλή χρονιά με υγεία, χαρά κι ευημερία, καλή πρόοδο και καλή φώτιση σε όλα τα παιδάκια μας, χαρούμενο κι ελπιδοφόρο το 2024!

Κοπή βασιλόπιτας 2024