Μια πολύ όμορφη παράσταση με αφήγηση ιστορικών γεγονότων, θεατρικά δρώμενα, χορούς και τραγούδια παρακολουθήσαμε την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 στο Σχολείο μας στο πλαίσιο της εκδήλωσης για τον εορτασμό της Εθνικής μας Επετείου της Επανάστασης του 1821!Ηρωικές στιγμές της ένδοξης ιστορίας μας αναβίωσαν επί σκηνής, για να μας θυμίσουν το χρέος μας απέναντι σ’ αυτούς τους γενναίους αγωνιστές, γνωστούς και μη, που έκαναν έναν έντιμο και σκληρό αγώνα με αυτοθυσία και αυταπάρνηση, χάρη στον οποίο υπάρχουμε εμείς σήμερα σαν έθνος και σαν λαός! Ευχαριστούμε πολύ τους /τις μαθητές/τριες της Ε’ και ΣΤ΄ Τάξης , τα αγόρια μας που έπαιξαν τους γενναίους και ανυπότακτους  κλέφτες και χόρεψαν λεβέντικα τον τσάμικο και τα κορίτσια μας που υποδύθηκαν τις θαρραλέες και ασυμβίβαστες Σουλιώτισσες , χόρεψαν τον χορό του Ζαλόγγου και μας συγκίνησαν! Επίσης ευχαριστούμε θερμά και όλους εσάς που μας τιμήσατε με την παρουσία σας!Τη διοργάνωση της γιορτής είχαμε αναλάβει από κοινού με την κ. Λυροπούλου Αναστασία, την οποία ευχαριστώ πολύ για την άψογη συνεργασία! Χρόνια πολλά σε όλους/ες, και του χρόνου!

Εκδήλωση για τον εορτασμό της Εθνικής μας Επετείου της Επανάστασης του 1821.